"Sprawni żeglarze"

P5280184Wachty za sterem, stawianie żagli, opuszczanie masztów, klarowanie łódki, wszystko to gratka gdy chodzi o dzielnych żeglarzy z Caritas Diecezji Siedleckiej. Wszystko jest proste jeśli obok stoi doświadczony kapitan i działa wspaniała załoga. Mikołajki, Ryn, Wilkasy, Giżycko, Sztynort – do tych portów zawinęliśmy podczas naszej żeglarskiej podróży po mazurskich jeziorach. To był już trzeci rejs pod hasłem „Sprawni żeglarze”. Wzięło w nim udział 15-u niepełnosprawnych uczestników z Warsztatów Terapii Zajęciowej prowadzonych przez Caritas Diecezji Siedleckiej w Białej Podlaskiej i Skórcu oraz ich opiekunowie. Trzy jachty stały się dla nas domem podczas wspaniałej pięciodniowej przygody. Ale życie na jachcie to nie tylko żeglowanie, to także przygotowywanie posiłków i sprzątanie pokładu. Nasza 15-o osobowa załoga świetnie radziła sobie z każdym z tych zadań. Nie zabrakło czasu na zwiedzanie, śpiewanie szant i taniec. Pięć dni na Mazurach minęło błyskawicznie ale na szczęście pozostały zdjęcia. i marzenia o kolejnej żeglarskiej wyprawie…

Galeria zdjęć z rejsu

View the embedded image gallery online at:
http://wtzbiala.caritas.pl/index.php/na-zaglach#sigFreeIde2e0e3fe80

"Nieprzetarty Rejs" - Reportaż

Za wsparcie i pomoc w zdobywaniu nowych umiejętności żeglarskich dziękujemy kapitanom-wolontariuszom: Robertowi Bzdędze, Andrzejowi Skotnickiemu, Janowi Hasiorowi, Januszowi Wilczyńskiemu i Adamowi Kaliszukowi.
Marzenie niepełnosprawnych żeglarzy o pływaniu po pięknych mazurskich jeziorach i zdobywaniu nowych żeglarskich umiejętności spełniło się dzięki wsparciu: BialBud, AUTOSFERA, Insat S.C, Monitex, Bialcon, BAKKALVITA, ZBL Telbial. Sp. z o.o., Arspol, Biuro Obsługi Nieruchomości Zalewscy, Michał Wróbel, @Robert Bzdęga horneTTeam, Milo, DH Ela, SM Mlekovita, Hurtownia Pigi, Carrefour.